Bahçe Düzenleme Hizmetleri

Bahçe Düzenleme Hizmetleri
Bahçe Düzenleme Hizmetleri
Bahçe Düzenleme Hizmetleri

Bahçe Düzenleme Hizmetleri

ASE İnşaat olarak, yaratıcı düşünme becerisiyle özgün alanlar tasarlayan, alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla çalışmaktadır. İstediğiniz alanı tasarlayarak uygulamaya koymak firmamız için profesyonelce yapılan işlerin başında gelir. Mevcut projelerinizin ya da tarafımızdan planlanan projelere teknik danışmanlık hizmeti ve bakım hizmeti verilmektedir. Danışmanlık hizmetleri başında peyzaj teknik ve genel şartname hazırlanması, peyzaj keşif ve metraj çalışmaları, peyzaj bütçe hazırlığı, peyzaj bütçe yönetimi ve kontrolü, peyzaj kesin hesap kontrolü gibi çalışmalar gelmektedir. Bahçe alanında yaptığımız bazı hizmetler şunlardır.

  • Bahçe Duvarı Yapımı
  • Bahçe Düzenleme İşlemleri
  • Çimlendirme İşlemleri
  • Bahçe Çit Yapımı
  • Bahçe Tel Örgü Yapımı
  • Bahçe Altyapı Sistemleri

Tohumla çimlendirme, çim tohumlarının elle veya makine vasıtası ile alana serpilmesidir. Tohumla çimlendirme yöntemi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde çimde renk ton farkı oluşabilir. Bölgesel seyreklikler görülebilir. Çimlendirilecek alanın kullanım amacına göre çim tohumları seçilmelidir. Basmaya dayanıklı, susuzluğa dayanıklı, gölge ve yarı gölgeye dayanıklı çim türleri mevcuttur. Marder Peyzaj konusunda uzman ve profesyonel kadrosu ile, alanınıza en uygun tohum karışımını tespit ederek uygular.

Rulo çim uygulaması ile yeşil görünüm 1 günde sağlanmış olur. Tohumların çimlenme derdi yoktur. Ülkemizde en çok tercih edilen yöntemdir. Villa ve site bahçelerine, parklara, golf sahalarına, mera olarak kullanılan alanlara özgü rulo çim çeşitleri mevcuttur.

Peyzaj alanlarının hazırlanmasından sonra en önemli süreç süphesiz bu alanların devamlılığını sağlayabilmektir. Yeşil alanların gerekli su miktarını elde etmesinde otomatik sulama sistemlerinin, fazla suyun aktarılmasında da drenaj sistemlerinin önemi çok büyüktür. Bitkilerden süs havuzlarına, oyun bahçelerinden oturma alanlarına kadar özenle oluşturduğunuz bahçelerinizin ışıklandırılması da peyzaj tasarımının temel bir parçasıdır. Sadece görsel amaçlı olmayan aydınlatma sistemleri bahçenizin işlevselliğinin ve güvenliğinin arttırılmasına da katkı sağlamaktadır.

Drenaj ; Herhangi bir alanda toprağın su tutma kapasitesini aşan fazla suyun toprak içerisinde yatayda ve düşeyde hareket etmesi yada geçirimsiz yüzeylerde çeşitli nedenlerle oluşan suyun alandan tahliyesidir. Drenaj sorunu iki şekilde oluşmaktadır. Birincisi geçirgenliği olmayan yada geçirgenliği az olan zeminlerde oluşan yüzey akışları yada birikmeler. İkincisi ise geçirgenliği yüksek zeminlerde düşeyde hareket eden suyun toprağın su tutma kapasitesinden fazlasının hareketi ile oluşan toprak altı akışlarıdır.

Bahçe Düzenleme Hizmetleri
Bahçe Düzenleme Hizmetleri
Bahçe Düzenleme Hizmetleri

Fiyat Bilgisi İçin İletişime Geçebilirsiniz

Ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hesabı hizmetimizden de faydalanabilirsiniz.